Miś Krzyś 2017/2018

BIEDRONKI przystąpiły do drugiej edycji MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY.


Czytanie wpływa wszechstronnie, wypełnia wszystkie przestrzenie rozwoju dziecka: intelekt, emocje, także rozwój społeczny, ale i wiele innych, niezdefiniowanych obszarów, bo każdy moment czytania i każdy tekst inaczej działa na dziecko. Czytanie na pewno stymuluje rozwój intelektualny, przyspiesza rozwój mowy, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności, tworzenia rzeczywistości poprzez słowa i różne pomysły działań - dziecko samo kreuje swoje zabawy na podstawie tego, co czyta.
Autorem projektu jest Aneta Konefał. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami. W roku szkolnym 2016/2017 do projektu przystąpiło blisko 2000 przedszkoli z Polski oraz Belgii, Irlandii, Niemiec, Francji i Litwy.

Projekt zapoczątkowany we wrześniu 2016 zakładał wędrówkę pluszowych misiaków między przedszkolami (tzw. wersja ogólnopolska), szybko jednak poszerzony został o wersję przedszkolną (miś z dzienniczkiem wędrujący od domu do domu przedszkolaków w obrębie danej placówki).

W roku szkolnym 2017/2018 przygoda z Misiem jest kontynuowana.

24.11.2017 dzieci z grupy ,,BIEDRONKI" wysłały w podróż po Polsce MISIA KRZYSIA. Odwiedzi on sześć przedszkoli w różnych zakątkach naszego kraju.

Po powrocie z podróży MIŚ KRZYŚ wyruszy na wędrówkę po domach przedszkolaków.

 

Godziny otwarcia

Miejskie Przedszkole Nr 3
"Wesoła Trójeczka"
w Lubaczowie

Poniedziałek - Piątek
06:30 - 16:00

Dane kontaktowe

ul. Juliusza Słowackiego 16
37-600
Lubaczów

tel.  16  632 91 27
sekretariat@mp3.lubaczow.pl