g1NAUCZYCIELKI W GRUPIE SMERFOLANDIA: 
                                 mgr Katarzyna Roszko
                                 mgr Iwona Preweda

           Dzieci z naszej grupy są radosne, pogodne, ciekawe świata, chętnie uczestniczą w zabawach i zajęciach. Cieszą się z efektów własnych działań. W tym roku stały się bardziej samodzielne. Wszystkie czynności związane z samoobsługą wykonują poprawnie i sprawnie. Chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych. Dzieci coraz lepiej się koncentrują, skupiają uwagę i zapamiętują nowe treści. Mają poczucie własnej odrębności i własnego sprawstwa, a także odpowiedzialności za to co robią i jak się zachowują. Potrafią porozumiewać się z innymi, mówić o swoich zamierzeniach i potrzebach, a także starają się zrozumieć innych. Od początku roku dzieci miały możliwości rozwijania mowy i myślenia. Wypowiadają się na temat obrazków, ilustracji. Tworzą coraz dłuższe zdania, poprawne pod względem stylistycznym i gramatycznym. Widoczny jest postęp w rozwiązywaniu prostych zagadek. Dzieci nabyły umiejętności posługiwania się słowami określającymi położenie przedmiotów w przestrzeni i kierunków ruchu. Poznały zbiory przedmiotów. Klasyfikują przedmioty według wybranych cech. Wysłuchują i dostrzegają regularności w rytmach 2, 3 i więcej elementowych oraz potrafią je odtworzyć. Coraz lepiej radzą sobie z przeliczaniem przedmiotów. Bardzo chętnie konstruują budowle z różnych klocków, układają puzzle i organizują sobie zabawy tematyczne. Zachęcamy rodziców do prowadzenia z dziećmi ćwiczeń usprawniających funkcje motoryczne (kolorowania, lepienie z plasteliny, nawlekanie koralików, przypinanie klamerek itp.).

 

KRĘGI TEMATYCZNE:

I ZBLIŻA SIĘ LATO.

1. Dzień Dziecka
2. Ciepło, coraz cieplej
3. Tęczowy świat.
4. Latem słońce mocniej grzeje.
5. W czasie burzy grzmi i pada.

II LATO W PRZEDSZKOLU

III WAKACYJNE PODRÓŻE

IV ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE

 

Mailowe konsultacje nauczycielskie:

mgr Katarzyna Roszko

2.06.2020 r. – godz. 13:00-14:00

9.06.2020 r. – godz. 13:00-14:00

mgr Iwona Preweda

5.06.2020 r. - godz. 12:00-13:00

12.06.2020 r.- godz. 12:00-13:00

Konsultacje mailowe prosimy kierować na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 Drogi rodzicu w związku z zaistniałą sytuacją panującą w naszym kraju, jako nauczyciele i wychowawcy waszych dzieci będziemy prowadzić zdalne nauczanie zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Materiały edukacyjne i propozycje zabaw i ćwiczeń będziemy wysyłały z adresu: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. na Państwa adresy mailowe.

Zapraszamy Rodziców do publikacji prac i aktywności dzieci na stronie facebooka przedszkola

Ciekawe strony i linki na które warto wejść:

Rodzice, zacznijmy od wyłączenia telewizora, odłożenia w kąt smartfonów i tabletów. Spróbujmy poświęcić naszym dzieciom trochę czasu. Wiemy, że to trudne, bo jest tyle do zrobienia i do tego jesteśmy zmęczeni. Pamiętajmy jednak, że uwaga poświęcona dziecku i czas wspólnej zabawy są dla niego najcenniejszym prezentem. Do dobrej zabawy nie będą potrzebne drogie czy wymyślne gadżety, najlepsze są te najprostsze zabawy, które sami znamy z naszego dzieciństwa.

Przypominamy kilka sprawdzonych pomysłów na zabawę z dzieckiem:

  • Zimno, ciepło, gorąco - chyba znana wszystkim, a może nieco zapomniana zabawa, w której jedna osoba chowa jakiś nieduży przedmiot (może to być maskotka, autko, piłeczka), pozostałe osoby muszą go odnaleźć. Ten kto schował "skarb“ daje wskazówki stopniując słowa - zimno, ciepło, informując poszukiwaczy, czy są blisko (ciepło, cieplej, gorąco), czy daleko (zimno, mróz). Ten kto odnajdzie skarb chowa go i zabawa zaczyna się odnowa.
  • Zabawa w chowanego – tej zabawy nikomu nie trzeba rekomendować. Dzieci ją uwielbiają. Jeśli macie w domu więcej miejsca i dużo zakamarków, zabawa w chowanego będzie super pomysłem.
  • DIY – zajęcia "zrób to sam” to propozycje dla bardziej aktywnych maluchów (wyciszają) i małych artystów. Możecie lepić z masy solnej, plasteliny, malować farbami, kredkami, rękami, robić wycinanki z papieru kolorowego i wiele innych. Generalnie do takich zabaw możecie wykorzystać mnóstwo rzeczy, które są w domu. Np. makaron będzie idealny na biżuterię, a papierowe talerzyki czy opakowania po jajkach mogą zamienić się w stworki, kartonowe pudełka w domki, autka, robota i co jeszcze tylko wyobraźnia wam podpowie. Możecie w dowolnej technice stworzyć panią wiosnę albo ulubioną postać z bajki!
  • Tanecznym krokiem – z podkładem muzycznym lub bez możecie wspólnie poruszać się do ulubionych piosenek i melodii. W wersji dla odważniejszych rodziców (mniej wrażliwych słuchowo) możecie włączyć sekcję instrumentalną z wykorzystaniem sprzętów kuchennych (garnki mają świetną akustykę). Dzieci będą zachwycone, sąsiedzi nieco mniej. Zorganizujcie konkurs taneczny albo konkurs piosenki. Nagrodą może być korona, medal, dyplom (oczywiście zrobiony własnoręcznie) albo pyszne małe co nieco.
  • Domowy klub fitness – w mediach alarmują o pladze otyłości u dzieci. Waszej rodziny nie będzie to dotyczyć, jeśli postawicie na ruch. Czas na trochę wspólnych ćwiczeń fizycznych - połączycie przyjemne z pożytecznym, a maluchy będą zachwycone. Pokażcie dziecku kilka prostych figur z aerobiku, zachęćcie też, aby dziecko zaproponowało swoje ćwiczenia, które wykonacie. Na pewno będzie wesoło.
  • Kalambury – w tej zabawie za pomocą gestów musimy pokazać np. tytuł bajki, postać z bajki, czynność, zwierzątko.
  • Wspólne gotowanie - zaproponujcie dzieciom wspólne pieczenie babeczek, zróbcie owocowe szaszłyki i nie przejmujcie się, jeśli mały mistrz kuchni nieco nabrudzi. Z przygotowanych wspólnie specjałów możecie urządzić przyjęcie domowe.
  • Wspólne czytanie – o korzyściach z czytania nie trzeba nikogo przekonywać. Przytoczymy zaledwie najważniejsze z nich. Czytanie zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, a przy tym przynosi ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Dzięki czytaniu dziecko poszerza swoje słownictwo, używa bogatszego i piękniejszego języka. Wybierzcie wspólnie książkę, usiądźcie wygodnie i przenieście się w świat bajek i niezwykłych przygód.
  • Budowanie z klocków - należy do ulubionych zabaw całej rodziny. Proste konstrukcje, wysokie wieże, fosy, w tej zabawie ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ponadczasowe klocki dzięki ogromnej różnorodności są nieustającym źródłem inspiracji do zabawy zapewniając wszechstronny rozwój dziecka. Zabawa klockami ćwiczy emocje, stymuluje wyobraźnię, rozwija logiczne i przestrzenne myślenie dziecka, jest dobrym treningiem na koncentrację uwagi. Jednocześnie możemy utrwalać z dziećmi nazwy kolorów, ćwiczyć przeliczanie klocków.
  • Zabawa w teatr- zamieńcie się rolami: maluchy niech będą rodzicami, a wy ich dziećmi. Uwaga: w tej zabawie możecie zobaczyć, jak odbierają was dzieci. Tym bardziej warto podjąć wyzwanie. Możecie również wcielić się w postaci ulubionych bajek, stworzyć własną bajeczkę. Warto pamiętać, aby dać dziecku przewodzić w zabawie. Słuchać jego pomysłów i zachęcać do inicjowania nowych scenariuszy i pomysłów.

Jeśli chcemy, aby nasze dzieci były ciekawe świata, miały wiarę w siebie, były kreatywne, bawmy się z nimi, podarujmy im swój cenny czas. Dzięki wspólnym zabawom wzmacniamy więź z dzieckiem i sprawiamy, że czuje się ono ważne i kochane.

 

 

CZERWIEC

 

WIERSZ MIESIĄCA:

BOŻENA FORMA „ LATO”

Wczesnym rankiem po cichutku

lato przyszło pomalutku.

Ciepłe dzionki zamówiło,

świeżą zieleń rozrzuciło.

Lato, lato zostań z nami,

pokryj wkoło świat kwiatami.

Poproś słonko, by przybyło,

mocno wszystkim zaświeciło.

By nam ziemię ogrzewało,

swe promyki przysyłało.

PIOSENKA MIESIĄCA:

„ JUŻ LATO”

1. Błękitne niebo i złote słońce.

Już czas zabawy z motylem na łące.

Refren

Mamo i tato, spójrzcie już lato.

Mamo i tato, już lato.

2. Kuszą zapachem kwiatki pachnące.

Słychać bzyczenie pszczółek na łące.

Refren

Mamo i tato, spójrzcie już lato...

3. Hen, gdzieś wysoko frunie skowronek.

Śpiewa o lecie dźwięki znajome.

 

 

 

 smerf

 

 

Godziny otwarcia

Miejskie Przedszkole Nr 3
"Wesoła Trójeczka"
w Lubaczowie

Poniedziałek - Piątek
06:30 - 16:00

Dane kontaktowe

ul. Juliusza Słowackiego 16
37-600
Lubaczów

tel.  16  632 91 27
sekretariat@mp3.lubaczow.pl