Akcja "Szkoła pamięta"

 

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 3 "WESOŁA TRÓJECZKA" WŁĄCZYŁO SIĘ W AKCJĘ MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ „SZKOŁA PAMIĘTA”. CELEM TEJ INICJATYWY JEST ZORGANIZOWANIE DZIAŁAŃ UPAMIĘTNIAJĄCYCH WAŻNE POSTACI I WYDARZENIA.

WSPOMINAMY ZARÓWNO NASZYCH BLISKICH, JAK I TYCH, KTÓRZY ZAPISALI SIĘ W HISTORII – TEJ OGÓLNONARODOWEJ I LOKALNEJ. PAMIĘĆ O NICH JEST WYRAZEM SZACUNKU DLA ICH ŻYCIA I DOKONAŃ. REALIZOWANE PRZEZ NAS DZIAŁANIA MAJĄ ZA ZADANIE UWRAŻLIWIĆ MŁODYCH LUDZI NA POTRZEBĘ PIELĘGNOWANIA PAMIĘCI O BOHATERACH NASZEJ WOLNOŚCI, SZCZEGÓLNIE TYCH, KTÓRZY SĄ ZWIĄZANI Z HISTORIĄ DANEGO MIEJSCA, REGIONU, SPOŁECZNOŚCI.

 

NASZE DZIAŁANIA W RAMACH AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA”

Przedszkolaki z grup Misiolandia i Motyle w związku ze zbliżającym się świętem zmarłych odwiedziły Pomnik "Dęby pamięci" i oddały hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. Przedszkolaki z należytym szacunkiem dla bohaterów narodowych złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicze.


----------------------------------------------------

Przedszkolaki z grup Smerfolandia, Motyle i Misiolandia odwiedziły Pomnik Niepodległości,
który został poświęcony: 
żołnierzom walczącym we wrześniu 1939 r., mieszkańcom Lubaczowa i okolic,
poległym bohaterom walczącym i więzionym w łagrach, obozach koncentracyjnych i więzieniach komunistycznych.

--------------------------------------------------------

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych, uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć, przybliżających dzieciom naszych bohaterów narodowych, ludzi, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Jednym z takich zajęć była wycieczka Motyli, Misiolandii, Smerfolandii na Cmentarz Komunalny. Dzieci mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki na Grobie Nieznanego Żołnierza.  Dzieci doskonale wiedziały jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

 

 

 

Godziny otwarcia

Miejskie Przedszkole Nr 3
"Wesoła Trójeczka"
w Lubaczowie

Poniedziałek - Piątek
06:30 - 16:00

Dane kontaktowe

ul. Juliusza Słowackiego 16
37-600
Lubaczów

tel.  16  632 91 27
sekretariat@mp3.lubaczow.pl