biedronki

 

 Nauczycielki:
mgr Marzena Skirak
mgr Elżbieta Maksymowicz
mgr Anna Krzych

pomoc nauczyciela:
Mariola Bernacka

 

Grupa Biedronki to wspaniała gromada. Dzieci zdążyły już poznać przedszkole, panie i rówieśników. Od początku roku podejmowane były działania sprzyjające wzmocnieniu poczucia bezpieczeństwa oraz adaptacji dzieci w przedszkolu. Zaowocowało to tym, iż dzieci chętnie chodzą do przedszkola i okazują zadowolenie z pobytu w przedszkolu. Zdobyły w pewnym stopniu wiedzę na temat zachowań społecznie akceptowanych, coraz lepiej orientują się w tym, co jest dobre, a co złe. Dzieci cały czas uczą się dzielić z innymi, czekać na swoją kolej i współpracować. Dzieci wykazują dużą aktywność w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi, wiele działań podejmują z własnej inicjatywy. Najbardziej ulubiona formą aktywności podejmowaną przez wszystkie dzieci jest spontaniczna i swobodna zabawa. Pobudzenie dzieci do mówienia poprzez sytuacje zabawowe wpłynęło na wzbogacenie słownika, stopniowe przyswajanie form gramatycznych, usprawnienie narządów mowy i wzrost komunikatywności mowy. Większość dzieci chętnie podejmuje aktywność plastyczną, muzyczną oraz ruchową. Od początku roku dzieci zachęcane są do samodzielności (czynności higieniczne, porządkowe, spożywanie posiłków, czynności samoobsługowe, utrzymanie ładu i porządku wokół siebie), dzięki czemu wzrósł poziom samoobsługi, samodzielności i zaradności u dzieci. Od początku roku znacznie poprawiło się skupienie uwagi, rozumienie i spełnianie poleceń.Dzieci z każdym dniem są coraz bardziej otwarte i pewne siebie.

biedronki linia

 

 

KRĘGI TEMATYCZNE:

1. Święto dzieci.

2. W krainie emocji.

3. Książka moim przyjacielem.

4. Wakacje tuż, tuż…

 

      Mailowe konsultacje nauczycielskie:

 

mgr Marzena Skirak

czwartek:

10. 06. 2020 r. - godz. 12.00 – 13.00

18.06. 2020 r. - godz. 12.00 – 13.00

 mgr Anna Krzych

19.06.2020 godz. 15.00-16.00
26.06.2020  godz. 15.00-16.00

 

 Konsultacje mailowe prosimy kierować na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 Drogi rodzicu w związku z zaistniałą sytuacją panującą w naszym kraju, jako nauczyciele i wychowawcy waszych dzieci będziemy prowadzić zdalne nauczanie zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Materiały edukacyjne i propozycje zabaw i ćwiczeń będziemy wysyłały z adresu:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  na Państwa adresy mailowe.

 

Zachęcamy chętnych rodziców do publikacji wytworów prac dzieci i ich aktywności na facebooku przedszkola 

 

 

Zachęcamy rodziców do spędzenie aktywnie tego czasu ze swoimi dziećmi. Uwaga poświęcona dziecku i czas wspólnej zabawy są dla niech najcenniejszym prezent. Do dobrej zabawy nie będą potrzebne drogie czy wymyślne gadżety, najlepsze są te najprostsze, znajdujące się w domu. Oto niektóre z zabaw:

 Korale ze słomek

Kilka kolorowych słomek do napojów tniemy na równe kawałki lub pozwalamy to zrobić dziecku, jeśli już potrafi korzystać z nożyczek. Następnie zachęcamy dziecko do nawleczenia tak powstałych koralików na sznurek. Pamiętajmy, by zabezpieczyć jeden koniec sznurka. Nawlekanie jest też świetnym ćwiczeniem motoryki dłoni.

 Namiot z koca

 Zabawa z naszego dzieciństwa. Namiot może być za każdym razem inny, może zajmować cały pokój, albo tylko jego część. Jedyne co należy pomóc dzieciom w zrobieniu bezpiecznego i stabilnego namiotu, a potem już same będą miały miliard pomysłów jak się w nim bawić.

 Wszelakiego rodzaju masy plastyczne

 Masy plastyczne dla dzieci do wykonania samodzielnie w domu to doskonały przepis na udaną zabawę.

 Przepisy do zobaczenia na stronie: https://mojedziecikreatywnie.pl/2018/02/masy-plastyczne-dla-dzieci-diy/

 Tory przeszkód/tory do przejścia

 Wykorzystanie wszystkiego co znajduje się dookoła aby stworzyć przeróżne tory przeszkód/tory do przejścia, dzięki który dziecko ćwiczy sprawność ciała i równowagę.

 Kartony

 Możliwości na wykorzystanie kartonów w zabawie są nieskończone. Zabawa robotem, domkiem, czy remizą zrobioną własnoręcznie z rodzicem wciąga dużo bardziej, niż gotowym domkiem Barbie.

Zabawy językowe

Można wymyślić szereg prostych zabaw językowych, np. rodzic mówi wyraz, a dziecko zdrobnienie tego wyrazu (ty: dom, ono: domek, ty: kot, ono: kotek itd.), albo rodzic mówi jakiś wyraz, a następnie dziecko wyraz, który zaczyna się na tą samą głoskę/sylabę wyrazu powiedzianego przez rodzica.

Prace plastyczne inaczej

Wszelkiego rodzaju prace plastyczne wciągają dzieci bez reszty. Możliwości są nieograniczone. Aby dziecko było długo zainteresowane warto zawsze wymyślić coś nietypowego, np. malowanie wacikami zamiast pędzli, stempelki z rolek po papierze toaletowym.

 

Linki i adresy stron wspierających rozwój dziecka 

 https://www.lulek.tv/vod

 https://ciufcia.pl/

 https://www.domowyprzedszkolak.pl

 https://www.dla-dzieci.com.pl/

 

WIERSZ I PIOSENKA MIESIĄCA

CZERWIEC: 

Wiersz miesiąca:

D. Gellner Jestem duży


Jestem duży! Byłem mały!

Wróżki mnie zaczarowały!

Jakie wróżki?

Dobre wróżki!

Uśmiechałem się do wróżki

i urosły moje nóżki,

i urosły moje ręce,

włosów też mam chyba więcej.

Patrzcie, jak urosłem cały, chociaż byłem taka mały.

 Piosenka miesiąca:

Lato na dywanie


1. Wysłało po nas lato swój dywan latający.
Buchnęło ciepłym wiatrem, ogrzało buzię słońcem.
Drzewami zaszumiało, ptakami zaśpiewało
I nasze ukochane wakacje zawołało.

Ref: Lato, lato, lato, lato baw się z nami.
Lato, lato, lato, bądźmy kolegami.
Lato, lato, lato, lato z przygodami.
Obiecaj, że zawsze zostaniesz już z nami.

2. Będziemy w morzu pływać i w piłkę grać na plaży.

Piosenki razem śpiewać i razem w nocy marzyć.
I co dzień na dywanie będziemy razem latać.
Do wszystkich najpiękniejszych zakątków tego świata.

Ref: Lato, lato, lato, lato baw się z nami.

 

 

 

 

 

Godziny otwarcia

Miejskie Przedszkole Nr 3
"Wesoła Trójeczka"
w Lubaczowie

Poniedziałek - Piątek
06:30 - 16:00

Dane kontaktowe

ul. Juliusza Słowackiego 16
37-600
Lubaczów

tel.  16  632 91 27
sekretariat@mp3.lubaczow.pl